PORADY DLA WŁAŚCICIELI
GRYZONI I KRÓLIKÓW

 10 PRZYKAZAŃ DLA PRZYJACIÓŁ GRYZONI I KRÓLIKÓW

 

1.        ZAPEWNIJ TOWARZYSTWO
Samotność dla większości gryzoni i królików, jako zwierząt stadnych jest bardzo trudna do zniesienia; najlepiej jest hodować przynajmniej dwójkę. Decydując się na „jedynaka”, Ty i Twoi bliscy musicie poświęcić mu bardzo dużo czasu, tak, by mógł uznać nową ludzką rodzinę za swoje stado.

2.      BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY
Zwierzę, które zamieszka w Twoim domu, będzie od Ciebie zupełnie zależne. Nie jest pluszowym misiem, zabawką dla Twojego dziecka. Tak jak Ty odczuwa ból, strach, głód, pragnienie, może pokochać Ciebie całym swoim małym sercem i tęsknić za Tobą. Nie zapominaj, że zakup zwierzaka to decyzja przynajmniej na kilka jak nie na kilkanaście lat.

3.      PAMIĘTAJ, ŻE WOLNOŚĆ JEST NAJWAŻNIEJSZA

Im więcej przestrzeni zapewnimy naszemu zwierzątku, tym lepiej. Nie ma za dużych klatek, mogą być tylko za małe. Wybierając nowego domownika, bierz pod uwagę, ile miejsca możesz przeznaczyć na jego mieszkanie. Przygotuj pomieszczenie na dodatkowe spacery, zabezpiecz przewody elektryczne, zatkaj dziury, schowaj lekarstwa... Twój dom nie może stać się więzieniem dla niewinnego zwierzaka!!!

4.      ZAPEWNIJ ODPOWIEDNIE WARUNKI
Zwierząt nie wolno narażać ani na zbyt wysokie, ani zbyt niskie temperatury. Klatka nie może stać w żadnym razie bezpośrednio w słońcu, w miejscu narażonym na przeciągi i blisko źródeł hałasu, jak telewizor. Najlepiej, by przynajmniej jednym bokiem przylegała do ściany, bo wtedy zwierzaki czują się bezpieczniej.

5.      UMEBLUJ MIESZKANIE
Klatkę wyposaż w miseczki na pokarm, poidełko na wodę, domek-kryjówkę oraz, w zależności od upodobań danego gatunku, w różnorodny sprzęt „sportowy” i zabawki. Królikom i niektórym gryzoniom należy zawiesić drabinki na siano, innym wstawić pojemnik na piasek do kąpieli czy toaletę. Dno klatki posyp ściółką.

6.      OPRACUJ ŚWIADOMIE DIETĘ
Różne gatunki gryzoni, nie mówiąc już o królikach, mają inne wymagania pokarmowe. To, co służy jednym, niekoniecznie jest dobre dla drugich. Niektóre z nich muszą mieć stały dostęp do siana, dietę innych warto uzupełnić białkiem zwierzęcym. Pamiętaj, by zawsze nowy typ pokarmu wprowadzać stopniowo. Niedobory pokarmowe uzupełniaj przez podawanie witamin, odżywek, soli w pastylkach, kostek wapienno-mineralnych.

7.      NIE ULEGAJ MODOM
To, co może być ewentualnie dobre dla Ciebie, niekoniecznie jest wskazane dla Twojego zwierzaka. Nie przekładaj np. zaleceń dotyczących diety bezglutenowej ludzi na żywienie Twoich podopiecznych. Nie bądź jak pewna właścicielka psa, będącego z natury mięsożernym drapieżnikiem, która próbowała przestawić go z marnym skutkiem na wegetarianizm.

8.      POZWÓJ NA MAŁE GRZECHY
Pozwól Twojemu zwierzakowi czasem zgrzeszyć, podając mu smakołyk. Czy Tobie nie zdarza się zajadać ciastkami…itp.? Wiele pokoleń minęło od czasu, gdy przodkowie Twojego zwierzaka żyli w naturalnym środowisku i jedli tylko to, co dostarczała im przyroda. Niewielki przysmak, podany od czasu do czasu, sprawi radość i nie zaszkodzi.

9.      NIE ZASTĄPISZ LEKARZA WETERYNARII
Wkładaj do klatki materiały do ścierania odrastających siekaczy i pazurków. Regularnie sprawdzaj, czy siekacze i pazurki zanadto nie urosły. Zbyt długie skracaj przy pomocy lekarza weterynarii. Gdy Twoje zwierzątko zachowuje się inaczej niż zwykle; na przykład nie chce jeść lub pić, ciężko oddycha, inaczej się porusza, nagle nie przejawia chęci do zabawy lub gdy cokolwiek innego wzbudza Twój niepokój, natychmiast biegnij z nim do weterynarza. U małych zwierząt choroby przebiegają w sposób błyskawiczny.

10.   PAMIĘTAJ O KOLBACH
Zapewnij zwierzakom dostęp do kolb Nestora. To nie tylko pełnowartościowy pokarm bez konserwantów i sztucznych barwników, lecz również doskonała zabawa w poszukiwanie i wyskubywanie przysmaków, nawiązująca do życia w warunkach naturalnych. Dostarczając rozrywki, kolby pomagają rozładować energię rozpierającą zwierzaki, spędzające na co dzień życie na ograniczonej przestrzeni. Co więcej dzięki drewnianej listewce kolby przyczyniają się do ścierania siekaczy i pazurków.


KOLBY NESTORA POWSTAJĄ W PROCESIE TRADYCYJNEGO WYPIEKU BEZ ŻADNYCH SZTUCZNYCH SPOIW

 

NASZE PORADY:Więcej informacji i porad znajdziesz w zakładce BIOLOG RADZI

WIĘCEJ
CHOMIKI

Chomiki występują nieomal na całej kuli ziemskiej z wyjątkiem Australii i Antarktydy. Najpopularniejszymi gatunkami hodowanymi w domu są bliskowschodnie chomiki syryjskie oraz wywodzące się z dalekiej Azji odmiany karłowate: chomiki dżungarskie i chomiki Roborowskiego. Chomiki są zwierzętami bardzo ciekawskimi, aktywnymi, uwielbiają biegać, wspinać się, kopać. Łatwo adaptują się do życia w klatce. Chomiki syryjskie, wyjątkowo jak na gryzonie, preferują samotność, chomiki dżungarskie i chomiki Roborowskiego – życie w stadzie. Nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, nie wolno ich kąpać. Żyją przeciętnie 2-3 lata. Chomiki uwielbiają gromadzić żywność nawet, gdy nie brakuje im jedzenia, dlatego trzeba regularnie sprawdzać stan „ukrytych” zapasów i wyrzucać nadpsute produkty. Podstawowym menu tych gryzoni, do którego zawsze powinny mieć dostęp, są zboża. Dietę chomika stale należy uzupełniać świeżymi lub suszonymi warzywami i owocami, ziołami oraz czasem produktami zwierzęcymi – odrobiną mięsa, sera czy gotowanych jajek.

 

LISTA ZAKUPÓW

 

KLATKA wyposażona w miseczki, poidełko, domek, pojemnik na odchody, „sprzęt sportowy”, w tym koniecznie w kołowrotek do biegania

 

LEŚNA ŚCIÓŁKA NESTORA – prasowane trociny na dno klatki, są naturalne, nie pylą się, mają doskonałe właściwości absorpcyjne i pachną drzewem, uzupełnione miękkim sianem do wykładania legowiska i skubania

 

POKARMY NESTORA

* 500 ml PREMIUM dla chomików

 1400 ml PREMIUM dla chomików

* 700 ml SMAKI ŚWIATA dla chomików z amarantusem i płatkami kukurydzy

* 1000 ml z owocami i warzywami w wiaderku dla małych gryzoni

* 3000 ml z owocami i warzywami w wiaderku dla małych gryzoni

* 12 kg (30szt.x400g) dla małych gryzoni

 

KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA NESTORA

 

SÓL W PASTYLKACH NESTORA

 

GRANULAT WITAMINOWY NESTORA lub MULTIVIT NESTORA

 

DROPSY BISZKOPTOWE NESTORA z JOGURTEM, MIODEM, MARCHEWKĄ, OWOCAMI, ŚMIETANKĄ, WARZYWAMI, ZIOŁAMI – do podawania w niewielkich ilościach

 

SNACKS NESTORA: BANANY, BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, MARCHEWKA, ORZECHY, POMARAŃCZE, PESTKI DYNI, PŁATKI GROCHU, TOPINAMBUR

 

KOLBY NESTORA DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW

* PREMIUM dla chomików

* SMAKI ŚWIATA

* PROFESSIONAL: BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, LUCERNA, MARCHEWKA, ORZESZKI ZIEMNE, POMARAŃCZA, PŁATKI OWSIANE, TARNINA, TOPINAMBUR

* 2 SZTUKI w kilkunastu smakach do wyboru

* 1 SZTUKA w kilku smakach do wyboru

* 2 W 1 – 2 kolby w 2 smakach w 1 opakowaniu

* 3 W 1 – 3 kolby w 3 smakach w 1 opakowaniu dla małych gryzoni

* BOMBONIERKA – 12 kolb o różnych smakach

* BOMBONIERKA EXOTIC – 12 kolb o egzotycznych smakach

* BOMBONIERKA PREMIUM – 12 kolb PROFESSIONAL

KOSZATNICZKI

Koszatniczki zamieszkują w stadach zbocza chilijskich Andów na wysokości do 1200 m n.p.m., budując norki powiązane siecią tuneli. Do Europy zostały sprowadzone w celach naukowych, w związku z badaniami nad cukrzycą. Koszatniczki są niezwykle towarzyskie, aktywne w ciągu dnia, zdają się być w ciągłym ruchu. Szybko się oswajają. Koszatniczek nie wolno łapać za ogony, bo może odpaść i nigdy nie odrosnąć. Największą atrakcją jest obserwacja grupy tych gryzoni: zabaw, awantur, pogaduszek. Naukowcy stwierdzili istnienie rozwiniętych struktur hierarchicznych w stadzie oraz swoistej mowy. Narażone na ataki drapieżników koszatniczki na wolności żyją przeciętnie 1-4 lata; zadbane w domu i odpowiednio karmione 5 do 9 lat. Ze względu na wrodzoną skłonność do zapadania na cukrzycę dieta koszatniczek musi być precyzyjnie skomponowana i przypominać pokarm, którym żywią się w środowisku naturalnym.

KOSZATNICZEK NIE WOLNO KARMIĆ POKARMAMI PRZEZNACZONYMI DLA INNYCH GRYZONI, LECZ WYŁĄCZNIE OPRACOWANYMI SPECJALNIE DLA NICH.

 

LISTA ZAKUPÓW

 

KLATKA wyposażona w miseczki, poidełko, drabinkę na siano, półeczki na różnych poziomach, domek, pojemnik na piasek do kąpieli

 

LEŚNA ŚCIÓŁKA NESTORA – prasowane trociny na dno klatki, są naturalne, nie pylą się, mają doskonałe właściwości absorpcyjne i pachną drzewem.

 

PIASEK do kąpieli pyłowej

 

SIANO

 

POKARMY NESTORA

* 500 ml PREMIUM dla koszatniczek

* 1400 ml PREMIUM dla koszatniczek

* 700 ml SMAKI ŚWIATA z topinamburem, nasionami traw i mniszkiem lekarskim dla koszatniczek

 

KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA NESTORA lub KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA XXL Z LUCERNĄ NESTORA

 

GRANULAT WITAMINOWY NESTORA lub MULTIVIT NESTORA

 

SNACKS NESTORA: TOPINAMBUR, PŁATKI GROCHU 

 

KOLBY NESTORA

* TOPINAMBUROWA z topinamburem, nasionami traw i warzywami dla koszatniczek

* PREMIUM dla koszatniczek

* PROFESSIONAL: TOPINAMBUR, LUCERNA

KRÓLIKI

Wszystkie rasy domowych królików wywodzą się od dzikich przodków, pierwotnie zamieszkujących Półwysep Iberyjski i część Afryki Północnej. Króliki zostały oswojone we wczesnym średniowieczu przez zakonników i zakonnice we francuskich klasztorach. Są zwierzętami bardzo towarzyskimi. Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, nie wolno ich kąpać. Można czasem wyczesać królicze futerko. W celu zabezpieczenia przed chorobami należy je zaszczepić u lekarza weterynarii. Żyją ok. 7-10 lat. KRÓLIK NIE JEST GRYZONIEM. W jego układzie pokarmowym zachodzą podobne procesy, jak u przeżuwaczy (np. krowa!) Królik zawsze powinien mieć dostęp do siana, czyli pełnej błonnika paszy objętościowej.

 

 

 

 

LISTA ZAKUPÓW

 

KLATKA wyposażona w miseczki, poidełko, domek, drabinkę na siano, toaletę

 

LEŚNA ŚCIÓŁKA NESTORA – prasowane trociny na dno klatki, są naturalne, nie pylą się, mają doskonałe właściwości absorpcyjne i pachną drzewem

 

SIANO

 

POKARMY NESTORA

* 500 ml PREMIUM dla królików

* 1400 ml PREMIUM dla królików

* 700 ml SMAKI ŚWIATA dla królików z ziołami i lucerną

* 1000 ml z orzechami i owocami w wiaderku dla dużych gryzoni i królików

* 3000 ml z orzechami i owocami w wiaderku dla dużych gryzoni i królików

* 12 kg (30szt.x400g) dla dużych gryzoni i królików

 

KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA NESTORA lub KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA XXL Z LUCERNĄ NESTORA

 

SÓL W PASTYLKACH NESTORA

 

GRANULAT WITAMINOWY NESTORA lub MULTIVIT NESTORA

 

DROPSY BISZKOPTOWE NESTORA Z JOGURTEM, MIODEM, MARCHEWKĄ, OWOCAMI, ŚMIETANKĄ, WARZYWAMI, ZIOŁAMI – do podawania w niewielkich ilościach

 

SNACKS NESTORA: BANANY, BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, MARCHEWKA, ORZECHY, POMARAŃCZE, PESTKI DYNI, PŁATKI GROCHU, TOPINAMBUR

 

KOLBY NESTORA DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW

* ZIOŁOWA z ziołami, sianem i warzywami dla królików

* PREMIUM dla królików

* SMAKI ŚWIATA

*PROFESSIONAL: BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, LUCERNA,  MARCHEWKA, ORZESZKI ZIEMNE, POMARAŃCZA, PŁATKI OWSIANE, TARNINA, TOPINAMBUR

* 2 SZTUKI  w kilkunastu smakach

* 1 SZTUKA w kilku smakach

* 2 W 1 – 2 kolby w 2 smakach w 1 opakowaniu

* 3 W 1 – 3 kolby w 3 smakach w 1 opakowaniu dla dużych gryzoni i królików

* XXL – dla dużych gryzoni i królików

* BOMBONIERKA – 12 kolb o różnych smakach

* BOMBONIERKA EXOTIC– 12 kolb o egzotycznych smakach

* BOMBONIERKA PREMIUM – 12 kolb PROFESSIONAL

 

MYSZY i MYSZOSKOCZKI

Dzikie gatunki myszy, zamieszkujące wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy, po raz pierwszy zostały udomowione w starożytnych Chinach. Oswojone myszy do Europy trafiły w połowie XIX wieku z Japonii. Myszoskoczki zamieszkują stepy, sawanny, pustynie Azji i Afryki. W domach hoduje się najczęściej myszoskoczki mongolskie, po raz pierwszy rozmnożone w niewoli w Japonii, skąd przez USA dotarły do Europy. Największą przyjemnością jest obserwowanie zachowania tych gryzoni w grupie. Myszy i myszoskoczki hodowane pojedynczo stają się apatyczne i smutne. Jeśli nie chcemy dochować się potomstwa najlepiej zdecydować się na osobniki tej samej płci; w przypadku myszy lepiej dogadują się samiczki, a w przypadku myszoskoczków samce. Podstawową dietę, złożoną z ziaren, należy uzupełniać warzywami, owocami, trawami, zielonkami i ziołami. Myszki nie pogardzą białkiem zwierzęcym – odrobiną sera, jajka czy mięsa. Również niektóre myszoskoczki chętnie spróbują tego typu pokarmów.    

 

LISTA ZAKUPÓW

 

KLATKA wyposażona w miseczki, poidełko, domek, tunele, drabinki, kołowrotki z pełnymi ścianami, aby ogonki gryzoni nie zaplatały się w ruchome szczebelki oraz dla myszoskoczków w pojemnik na piasek do kąpieli

 

LEŚNA ŚCIÓŁKA NESTORA – prasowane trociny na dno klatki, są naturalne, nie pylą się, mają doskonałe właściwości absorpcyjne i pachną drzewem, uzupełnione miękkim sianem do wykładania legowiska i skubania

 

PIASEK do kąpieli dla myszoskoczków

 

POKARMY NESTORA

* 700 ml SMAKI ŚWIATA dla myszy i myszoskoczków z bananami i płatkami ryżem

* 1000 ml z owocami i warzywami w wiaderku dla małych gryzoni

* 3000 ml z owocami i warzywami w wiaderku dla małych gryzoni

* 12 kg (30szt.x400g) dla małych gryzoni

 

KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA NESTORA

 

SÓL W PASTYLKACH NESTORA

 

GRANULAT WITAMINOWY NESTORA lub MULTIVIT NESTORA

 

DROPSY BISZKOPTOWE NESTORA z JOGURTEM, MIODEM, MARCHEWKĄ, OWOCAMI, ŚMIETANKĄ, WARZYWAMI, ZIOŁAMI – do podawania w niewielkich ilościach

 

SNACKS NESTORA: BANANY, BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, MARCHEWKA, ORZECHY, POMARAŃCZE, PESTKI DYNI, PŁATKI GROCHU, TOPINAMBUR

 

KOLBY NESTORA DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW

*SMAKI ŚWIATA

* PROFESSIONAL: BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, LUCERNA, MARCHEWKA, ORZESZKI ZIEMNE, POMARAŃCZA, PŁATKI OWSIANE, TARNINA, TOPINAMBUR

* 2 SZTUKI w kilkunastu smakach do wyboru

* 1 SZTUKA w kilku smakach do wyboru

* 2 W 1 – 2 kolby w 2 smakach w 1 opakowaniu

* 3 W 1 – 3 kolby w 3 smakach w 1 opakowaniu dla małych gryzoni

* BOMBONIERKA – 12 kolb o różnych smakach

* BOMBONIERKA EXOTIC – 12 kolb o egzotycznych smakach

* BOMBONIERKA PREMIUM – 12 kolb PROFESSIONAL

 

SZCZURY

Początki hodowli szczurów datują się na pierwszą połowę XIX wieku. Gdy okazało się, że szczury są idealnymi zwierzętami do badań, z krzyżówki szczura śniadego i wędrownego powstał gatunek szczura laboratoryjnego, który z instytutów naukowych trafił do prywatnych domów, jako ulubieniec wielu rodzin. Szczury, obok delfinów, słoni, małp i psów, uważane są za najinteligentniejsze ze zwierząt. Szybko i chętnie uczą się, błyskawicznie oswajają i przyzwyczajają do opiekuna. Są bardzo towarzyskie i ruchliwe. Swoją toaletą zajmują się same, nie trzeba ich kąpać, ani szczotkować. Żyją około 4 lat. Jedzą mało, ale często. Zawsze powinny mieć dostęp nie tylko do wody, ale i do pokarmu. Dietę podstawową, czyli mieszanki ziaren, należy uzupełniać świeżymi lub suszonymi warzywami i owocami oraz czasem jajkami, białym serem, odrobiną chudego mięsa.

 

LISTA ZAKUPÓW

 

KLATKA wyposażona w miseczki, poidełko, domek-kryjówkę, drabinki, półki, pochylnie, mini-równoważnie, toaletę

 

LEŚNA ŚCIÓŁKA NESTORA – prasowane trociny na dno klatki, są naturalne, nie pylą się, mają doskonałe właściwości absorpcyjne i pachną drzewem

 

POKARMY NESTORA

* 700 ml SMAKI ŚWIATA dla szczurów z makaronem i warzywami

* 1000 ml z orzechami i owocami w wiaderku dla dużych gryzoni i królików

* 3000 ml z orzechami i owocami w wiaderku dla dużych gryzoni i królików

* 12 kg (30szt.x400g) dla dużych gryzoni i królików

 

 

KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA NESTORA lub KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA XXL Z LUCERNĄ NESTORA

 

SÓL W PASTYLKACH NESTORA

 

GRANULAT WITAMINOWY NESTORA lub MULTIVIT NESTORA

 

DROPSY BISZKOPTOWE NESTORA Z JOGURTEM, MIODEM, MARCHEWKĄ, OWOCAMI, ŚMIETANKĄ, WARZYWAMI, ZIOŁAMI – do podawania w niewielkich ilościach

 

SNACKS NESTORA: BANANY, BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, MARCHEWKA, ORZECHY, POMARAŃCZE, PESTKI DYNI, PŁATKI GROCHU, TOPINAMBUR

 

KOLBY NESTORA DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW

* SMAKI ŚWIATA

*PROFESSIONAL: BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, LUCERNA,  MARCHEWKA, ORZESZKI ZIEMNE, POMARAŃCZA, PŁATKI OWSIANE, TARNINA, TOPINAMBUR

* 2 SZTUKI  w kilkunastu smakach

* 1 SZTUKA w kilku smakach

* 2 W 1 – 2 kolby w 2 smakach w 1 opakowaniu

* 3 W 1 – 3 kolby w 3 smakach w 1 opakowaniu dla dużych gryzoni i królików

* XXL – dla dużych gryzoni i królików

* BOMBONIERKA – 12 kolb o różnych smakach

* BOMBONIERKA EXOTIC– 12 kolb o egzotycznych smakach

* BOMBONIERKA PREMIUM – 12 kolb PROFESSIONAL

SZYNSZYLE

Ojczyzną szynszyli są andyjskie zbocza Chile, Boliwii i Peru. Pierwsze próby hodowli tych gryzoni podjęto w połowie XIX wieku; na szerszą skalę udało się to dopiero na początku XX-wieku. Wkrótce doceniono nie tylko wspaniałe futra, ale i charakter szynszyli, które stały się zwierzątkami domowymi. Te pełne energii gryzonie żyją od 12 do nawet 20 lat, w środowisku naturalnym zajadając się suchymi częściami roślin, trawami, ziołami, gałązkami krzewów. Dieta szynszyli opiera się na paszach objętościowych, jak siano, uzupełnianych gałązkami drzew owocowych, suszonymi owocami np. dzikiej róży, tarniny czy głogu. Należy również podawać mieszanki treściwe, odrobinę zielonek i niewielką ilość smakołyków. 

LISTA ZAKUPÓW

 

KLATKA wyposażona w miseczki, poidełko, drabinkę na siano, domek-kryjówkę, półki wypoczynkowe, pojemnik na piasek do kąpieli

 

LEŚNA ŚCIÓŁKA NESTORA – prasowane trociny na dno klatki, są naturalne, nie pylą się, mają doskonałe właściwości absorpcyjne i pachną drzewem

 

PIASEK do kąpieli pyłowych

 

SIANO

 

POKARMY NESTORA

* 500 ml PREMIUM dla szynszyli

* 1400 ml PREMIUM  dla szynszyli

* 700 ml SMAKI ŚWIATA dla szynszyli z owocami dzikich krzewów i orzechami

* 1000 ml z orzechami i owocami w wiaderku dla dużych gryzoni i królików

* 3000 ml z orzechami i owocami w wiaderku dla dużych gryzoni i królików

* 12 kg (30szt.x400g) dla dużych gryzoni i królików

 

KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA NESTORA lub KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA XXL Z LUCERNĄ NESTORA

 

SÓL W PASTYLKACH NESTORA

 

GRANULAT WITAMINOWY NESTORA lub MULTIVIT NESTORA

 

DROPSY BISZKOPTOWE NESTORA Z JOGURTEM, MIODEM, MARCHEWKĄ, OWOCAMI, ŚMIETANKĄ, WARZYWAMI, ZIOŁAMI – do podawania w niewielkich ilościach

 

SNACKS NESTORA: BANANY, BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, MARCHEWKA, ORZECHY, POMARAŃCZE, PESTKI DYNI, PŁATKI GROCHU, TOPINAMBUR

 

KOLBY NESTORA DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW

* TARNINOWA z tarniną, pomarańczami i orzechami dla szynszyli

* PREMIUM dla szynszyli

* SMAKI ŚWIATA

*PROFESSIONAL: BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, LUCERNA,  MARCHEWKA, ORZESZKI ZIEMNE, POMARAŃCZA, PŁATKI OWSIANE, TARNINA, TOPINAMBUR

*  2 SZTUKI  w kilkunastu smakach

* 1 SZTUKA w kilku smakach

* 2 W 1 – 2 kolby w 2 smakach w 1 opakowaniu

* 3 W 1 – 3 kolby w 3 smakach w 1 opakowaniu dla dużych gryzoni i królików

* XXL – dla dużych gryzoni i królików

* BOMBONIERKA – 12 kolb o różnych smakach

* BOMBONIERKA EXOTIC– 12 kolb o egzotycznych smakach

* BOMBONIERKA PREMIUM – 12 kolb PROFESSIONAL

ŚWINKI MORSKIE

Świnki morskie zostały udomowione przez mieszkańców Andów jeszcze w czasach przedinkaskich. Do Europy dotarły prawdopodobnie około 1580 roku drogą morską i do tego wydarzenia nawiązuje nazwa nadana temu gatunkowi gryzoni w języku polskim. Świnki morskie to zwierzęta bardzo towarzyskie, idealne dla dzieci, łatwo się oswajają, nie gryzą, rozpoznają swoich opiekunów i uczą się reagowania na imię. Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, jak np. kąpieli; jedynie odmiany długowłose należy regularnie czesać. Dieta świnek musi być bogata w błonnik (siano) i witaminę C. Żyją przeciętnie 8-9 lat.

 

LISTA ZAKUPÓW

 

KLATKA wyposażona w miseczki, poidełko, drabinkę na siano, domek-kryjówkę

 

LEŚNA ŚCIÓŁKA NESTORA – prasowane trociny na dno klatki, są naturalne, nie pylą się, mają doskonałe właściwości absorpcyjne i pachną drzewem

 

SIANO

 

POKARMY NESTORA

* 500 ml PREMIUM dla świnek morskich

* 1400 ml PREMIUM dla świnek morskich

* 700 ml SMAKI ŚWIATA dla świnek morskich z amarantusem i warzywami

* 1000 ml z orzechami i owocami w wiaderku dla dużych gryzoni i królików

* 3000 ml z orzechami i owocami w wiaderku dla dużych gryzoni i królików

* 12 kg (30szt.x400g) dla dużych gryzoni i królików

 

KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA NESTORA lub KOSTKA WAPIENNO-MINERALNA XXL Z LUCERNĄ NESTORA

 

SÓL W PASTYLKACH NESTORA

 

GRANULAT WITAMINOWY NESTORA lub MULTIVIT NESTORA

 

DROPSY BISZKOPTOWE NESTORA Z JOGURTEM, MIODEM, MARCHEWKĄ, OWOCAMI, ŚMIETANKĄ, WARZYWAMI, ZIOŁAMI – do podawania w niewielkich ilościach

 

SNACKS NESTORA: BANANY, BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, MARCHEWKA, ORZECHY, POMARAŃCZE, PESTKI DYNI, PŁATKI GROCHU, TOPINAMBUR

 

KOLBY NESTORA DLA GRYZONI I KRÓLIKÓW

* PORZECZKOWA z czarnymi porzeczkami i pomarańczami dla świnek morskich

* PREMIUM dla świnek morskich

* SMAKI ŚWIATA

*PROFESSIONAL: BURAKI, CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI, JARZĘBINA, LUCERNA,  MARCHEWKA, ORZESZKI ZIEMNE, POMARAŃCZA, PŁATKI OWSIANE, TARNINA, TOPINAMBUR

* 2 SZTUKI w kilkunastu smakach

* 1 SZTUKA w kilku smakach

* 2 W 1 – 2 kolby w 2 smakach w 1 opakowaniu

* 3 W 1 – 3 kolby w 3 smakach w 1 opakowaniu dla dużych gryzoni i królików

* XXL – dla dużych gryzoni i królików

* BOMBONIERKA – 12 kolb o różnych smakach

* BOMBONIERKA EXOTIC– 12 kolb o egzotycznych smakach

* BOMBONIERKA PREMIUM – 12 kolb PROFESSIONAL

arrow up