PORADY DLA WŁAŚCICIELI
GRYZONI I KRÓLIKÓW

 10 PRZYKAZAŃ DLA PRZYJACIÓŁ GRYZONI I KRÓLIKÓW

 

1.        ZAPEWNIJ TOWARZYSTWO
Samotność dla większości gryzoni i królików, jako zwierząt stadnych jest bardzo trudna do zniesienia; najlepiej jest hodować przynajmniej dwójkę. Decydując się na „jedynaka”, Ty i Twoi bliscy musicie poświęcić mu bardzo dużo czasu, tak, by mógł uznać nową ludzką rodzinę za swoje stado.

2.      BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY
Zwierzę, które zamieszka w Twoim domu, będzie od Ciebie zupełnie zależne. Nie jest pluszowym misiem, zabawką dla Twojego dziecka. Tak jak Ty odczuwa ból, strach, głód, pragnienie, może pokochać Ciebie całym swoim małym sercem i tęsknić za Tobą. Nie zapominaj, że zakup zwierzaka to decyzja przynajmniej na kilka jak nie na kilkanaście lat.

3.      PAMIĘTAJ, ŻE WOLNOŚĆ JEST NAJWAŻNIEJSZA

Im więcej przestrzeni zapewnimy naszemu zwierzątku, tym lepiej. Nie ma za dużych klatek, mogą być tylko za małe. Wybierając nowego domownika, bierz pod uwagę, ile miejsca możesz przeznaczyć na jego mieszkanie. Przygotuj pomieszczenie na dodatkowe spacery, zabezpiecz przewody elektryczne, zatkaj dziury, schowaj lekarstwa... Twój dom nie może stać się więzieniem dla niewinnego zwierzaka!!!

4.      ZAPEWNIJ ODPOWIEDNIE WARUNKI
Zwierząt nie wolno narażać ani na zbyt wysokie, ani zbyt niskie temperatury. Klatka nie może stać w żadnym razie bezpośrednio w słońcu, w miejscu narażonym na przeciągi i blisko źródeł hałasu, jak telewizor. Najlepiej, by przynajmniej jednym bokiem przylegała do ściany, bo wtedy zwierzaki czują się bezpieczniej.

5.      UMEBLUJ MIESZKANIE
Klatkę wyposaż w miseczki na pokarm, poidełko na wodę, domek-kryjówkę oraz, w zależności od upodobań danego gatunku, w różnorodny sprzęt „sportowy” i zabawki. Królikom i niektórym gryzoniom należy zawiesić drabinki na siano, innym wstawić pojemnik na piasek do kąpieli czy toaletę. Dno klatki posyp ściółką.

6.      OPRACUJ ŚWIADOMIE DIETĘ
Różne gatunki gryzoni, nie mówiąc już o królikach, mają inne wymagania pokarmowe. To, co służy jednym, niekoniecznie jest dobre dla drugich. Niektóre z nich muszą mieć stały dostęp do siana, dietę innych warto uzupełnić białkiem zwierzęcym. Pamiętaj, by zawsze nowy typ pokarmu wprowadzać stopniowo. Niedobory pokarmowe uzupełniaj przez podawanie witamin, odżywek, soli w pastylkach, kostek wapienno-mineralnych.

7.      NIE ULEGAJ MODOM
To, co może być ewentualnie dobre dla Ciebie, niekoniecznie jest wskazane dla Twojego zwierzaka. Nie przekładaj np. zaleceń dotyczących diety bezglutenowej ludzi na żywienie Twoich podopiecznych. Nie bądź jak pewna właścicielka psa, będącego z natury mięsożernym drapieżnikiem, która próbowała przestawić go z marnym skutkiem na wegetarianizm.

8.      POZWÓJ NA MAŁE GRZECHY
Pozwól Twojemu zwierzakowi czasem zgrzeszyć, podając mu smakołyk. Czy Tobie nie zdarza się zajadać ciastkami…itp.? Wiele pokoleń minęło od czasu, gdy przodkowie Twojego zwierzaka żyli w naturalnym środowisku i jedli tylko to, co dostarczała im przyroda. Niewielki przysmak, podany od czasu do czasu, sprawi radość i nie zaszkodzi.

9.      NIE ZASTĄPISZ LEKARZA WETERYNARII
Wkładaj do klatki materiały do ścierania odrastających siekaczy i pazurków. Regularnie sprawdzaj, czy siekacze i pazurki zanadto nie urosły. Zbyt długie skracaj przy pomocy lekarza weterynarii. Gdy Twoje zwierzątko zachowuje się inaczej niż zwykle; na przykład nie chce jeść lub pić, ciężko oddycha, inaczej się porusza, nagle nie przejawia chęci do zabawy lub gdy cokolwiek innego wzbudza Twój niepokój, natychmiast biegnij z nim do weterynarza. U małych zwierząt choroby przebiegają w sposób błyskawiczny.

10.   PAMIĘTAJ O KOLBACH
Zapewnij zwierzakom dostęp do kolb Nestora. To nie tylko pełnowartościowy pokarm bez konserwantów i sztucznych barwników, lecz również doskonała zabawa w poszukiwanie i wyskubywanie przysmaków, nawiązująca do życia w warunkach naturalnych. Dostarczając rozrywki, kolby pomagają rozładować energię rozpierającą zwierzaki, spędzające na co dzień życie na ograniczonej przestrzeni. Co więcej dzięki drewnianej listewce kolby przyczyniają się do ścierania siekaczy i pazurków.


KOLBY NESTORA POWSTAJĄ W PROCESIE TRADYCYJNEGO WYPIEKU BEZ ŻADNYCH SZTUCZNYCH SPOIW

 

NASZE PORADY:Więcej informacji i porad znajdziesz w zakładce BIOLOG RADZI

WIĘCEJ
CHOMIKI


JESTEM  CHOMIKIEM
Czy wiesz, że moi krewniacy występują nieomal na całej kuli ziemskiej z wyjątkiem Australii i Antarktydy?

Najpopularniejszymi gatunkami hodowanymi w domu są chomiki syryjskie oraz wywodzące się z dalekiej Azji odmiany karłowate: chomiki dżungarskie i chomiki Roborowskiego. Chomiki są zwierzętami bardzo ciekawskimi, aktywnymi, uwielbiają biegać, wspinać się, kopać. Łatwo adaptują się do życia w klatce. Nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, nie wolno ich kąpać. Chomiki syryjskie, wyjątkowo jak na gryzonie, preferują samotność, chomiki dżungarskie i chomiki Roborowskiego – życie w stadzie. Żyją przeciętnie 2-3 lata. Chomiki uwielbiają gromadzić żywność nawet, gdy nie brakuje im jedzenia, dlatego trzeba regularnie sprawdzać stan „ukrytych” zapasów i wyrzucać nadpsute produkty. Podstawowym menu tych gryzoni są zboża. Dietę chomika stale należy uzupełniać świeżymi lub suszonymi warzywami i owocami, ziołami oraz czasem produktami zwierzęcymi – odrobiną mięsa, sera czy gotowanych jajek.
 
MUST HAVE  czyli NIEZBĘDNIK CHOMIKÓW

 

DO MIESZKANIA
KLATKA wyposażona w miseczki, poidełko, domek, pojemnik na odchody, „sprzęt sportowy”, jak KOŁOWROTEK  do biegania – wyłożona ściółką, uzupełnioną miękkim sianem do wykładania legowiska i skubania.


DO JEDZENIA 
NESTOR PROPONUJE


COŚ NA CO DZIEŃ
– podstawowe POKARMY z linii COMPLETE oraz bardziej wyrafinowane z linii PREMIUM i PREMIUM PLUS.  
COŚ DLA CIAŁA i ZABAWY – KOLBY, czyli pokarm, który zmienia się w zabawę w poszukiwanie smakołyków. Wybór jest ogromny, zarówno jeśli chodzi o smaki (kilkadziesiąt do wyboru), jak i sposób pakowania (od 2 do 12 sztuk). Można buszować wśród kolb z serii CLASSIC, której tradycja sięga 1990 roku, serii PREMIUM jak HAPPY BY NATURE, serii PREMIUM PLUS – FUNNY czy serii PROFESSIONAL i absolutnej nowości serii PLUS FUNCTIONAL FOOD, która łączy zalety kolb z prozdrowotnym wpływem żywności funkcjonalnej.
COŚ NA PRZEKĄSKĘ – SNAKI, w 100% naturalne i zdrowe przekąski, będące prawdziwą kulinarną ucztą.
COŚ NA DESER – DROPSY, czyli smakołyki-niespodzianki.
COŚ DLA  ZDROWIA – wszystko, co może wspomóc prawidłowe funkcjonowanie organizmu zwierzaka: WAPNO w kostkach, SÓL w pastylkach, WITAMINY, ODŻYWKI oraz nowość – ŻYWNOŚĆ FUNKCJONALNA.


CHOMIK CHĘTNIE WYPRÓBUJE


KOLBY PLUS FUNCTIONAL FOOD Z OSTROPESTEM PLAMISTYM


POKARM PREMIUM PLUS FUNNY

POKARM PREMIUM MULTI-TASTE Z KOLBĄ GRATIS

KOLBY PREMIUM PLUS FUNNY Z ORZECHAMI

SNAKI - LARWA MĄCZNIKA


WIĘCEJ PROPOZYCJI  W ZAKŁADCE
 PRODUKTY

KOSZATNICZKI

JESTEM KOSZATNICZKĄ

Czy wiesz, że moje krewniaczki zamieszkują w stadach zbocza chilijskich Andów na wysokości do 1200 m n.p.m., budując norki powiązane siecią tuneli?

Koszatniczki do Europy zostały sprowadzone w celach naukowych, w związku z badaniami nad cukrzycą. Są niezwykle towarzyskie, aktywne w ciągu dnia, zdają się być w ciągłym ruchu. Szybko się oswajają. Koszatniczki nie wolno łapać za ogon, bo może odpaść i nigdy nie odrosnąć. Naukowcy stwierdzili istnienie rozwiniętych struktur hierarchicznych w stadzie oraz swoistej mowy. Największą atrakcją jest obserwacja grupy tych gryzoni: zabaw, awantur, pogaduszek. Narażone na ataki drapieżników koszatniczki na wolności żyją przeciętnie 1-4 lata; zadbane w domu i odpowiednio karmione 5 do 9 lat. Ze względu na wrodzoną skłonność do zapadania na cukrzycę dieta koszatniczek musi być precyzyjnie skomponowana i przypominać pokarm, którym żywią się w środowisku naturalnym.

MUST HAVE czyli NIEZBĘDNIK KOSZATNICZEK

DO MIESZKANIA
KLATKA, wyłożona ściółką, wyposażona w miseczki, poidełko, paśnik na SIANO, półeczki na różnych poziomach, domek, pojemnik na PIASEK DO KĄPIELI PYŁOWEJ

DO JEDZENIA

NESTOR PROPONUJE

COŚ NA CO DZIEŃ
– POKARMY skomponowane specjalnie dla koszatniczek z linii PREMIUM: MULTI-TASTE i HAPPY BY NATURE oraz FUNNY z linii PREMIUM PLUS.
COŚ DLA CIAŁA I ZABAWY – KOLBY czyli pokarm, który zmienia się w zabawę w poszukiwanie smakołyków oraz przyczynia się do ścierania odrastających siekaczy i pazurków. Warto wybierać dedykowane koszatniczkom kolby PREMIUM – HAPPY BY NATURE lub absolutną nowość z serii PLUS FUNCTIONAL FOOD, która łączy zalety kolb z prozdrowotnym wpływem żywności funkcjonalnej.  Można pobuszować również wśród kolb z linii PROFESSIONAL, gdzie na kosze czekają takie delikatesy, jak obniżające poziom cukru we krwi kolby topinamburowe.
COŚ NA PRZEKĄSKĘ – SNAKI, w 100% naturalne i zdrowe przekąski, będące prawdziwą kulinarną ucztą.
COŚ DLA  ZDROWIA – wszystko, co może wspomóc prawidłowe funkcjonowanie organizmu zwierzaka: WAPNO w kostkach, SÓL w pastylkach, WITAMINY, ODŻYWKI oraz nowość – ŻYWNOŚĆ FUNKCJONALNA.

KOSZATNICZKA CHĘTNIE WYPRÓBUJE


KOLBY PROFESSIONAL - LUCERNA

KOLBY PLUS FUNCTIONAL FOOD Z OSTROPESTEM PLAMISTYM


POKARM PREMIUM PLUS FUNNY DLA KOSZATNICZEK

POKARM PREMIUM MULTI-TASTE Z KOLBĄ GRATIS

SNAKI - TOPINAMBUR


WIĘCEJ PROPOZYCJI W ZAKŁADCE PRODUKTY


 

KRÓLIKI

 

JESTEM KRÓLIKIEM

Czy wiesz, że ja i moi krewniacy – przedstawiciele wszystkich ras domowych królików, wywodzimy się od naszych dzikich przodków, pierwotnie zamieszkujących Półwysep Iberyjski i część Afryki Północnej?

Króliki zostały oswojone we wczesnym średniowieczu przez zakonników i zakonnice we francuskich klasztorach. Są zwierzętami bardzo towarzyskimi. Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, nie wolno ich kąpać. Można czasem wyczesać królicze futerko. W celu zabezpieczenia przed chorobami należy je zaszczepić u lekarza weterynarii. Żyją ok. 7-10 lat. KRÓLIK NIE JEST GRYZONIEM. W jego układzie pokarmowym zachodzą podobne procesy, jak u przeżuwaczy (np. krowa!) Królik zawsze powinien mieć dostęp do siana, czyli pełnej błonnika paszy objętościowej.

MUST HAVE czyli NIEZBĘDNIK KRÓLIKÓW

DO MIESZKANIA
KLATKA, wyłożona ściółką, wyposażona w miseczki, poidełko, kuwetę, domek-kryjówkę oraz paśnik na SIANO.

DO JEDZENIA NESTOR PROPONUJE


COŚ NA CO DZIEŃ – podstawowe POKARMY z linii COMPLETE oraz bardziej wyrafinowane z linii PREMIUM i PREMIUM PLUS.  
COŚ DLA CIAŁA i ZABAWY – KOLBY, czyli pokarm, który zmienia się w zabawę w poszukiwanie smakołyków. Wybór jest ogromny, zarówno jeśli chodzi o smaki (kilkadziesiąt do wyboru), jak i sposób pakowania (od 2 do 12 sztuk). Można buszować wśród kolb z serii CLASSIC, której tradycja sięga 1990 roku, serii PREMIUM jak HAPPY BY NATURE, serii PREMIUM PLUS – FUNNY czy serii PROFESSIONAL i absolutnej nowości serii PLUS FUNCTIONAL FOOD, która łączy zalety kolb z prozdrowotnym wpływem żywności funkcjonalnej.
COŚ NA PRZEKĄSKĘ – SNAKI, w 100% naturalne i zdrowe przekąski, będące prawdziwą kulinarną ucztą.
COŚ NA DESER – DROPSY, czyli smakołyki-niespodzianki, podawane królikom w niewielkich ilościach,
COŚ DLA  ZDROWIA – wszystko, co może wspomóc prawidłowe funkcjonowanie organizmu zwierzaka: WAPNO w kostkach, SÓL w pastylkach, WITAMINY, ODŻYWKI oraz nowość – ŻYWNOŚĆ FUNKCJONALNA.

KRÓLIK CHĘTNIE WYPRÓBUJE

POKARM PREMIUM PLUS FUNNY DLA KRÓLIKÓW


POKARM PREMIUM MULTI-TASTE Z KOLBĄ GRATIS

KOLBY DLA KRÓLIKÓW JUNIORÓW Z WARZYWAMI, SIANEM, MNISZKIEM LEKARSKIM I ZIOŁAMI


KOLBY PLUS FUNTIONAL FOOD Z OSTROPESTEM PLAMISTYM

KOLBY HAPPY BY NATURE Z ZIOŁAMI PROWANSALSKIMI, SIANEM I WARZYWAMI


WIĘCEJ PROPOZYCJI W ZAKŁADCE PRODUKTY


 

 

 

 

MYSZY i MYSZOSKOCZKI

 

JESTEM MYSZKĄ
JESTEM MYSZOSKOCZKIEM

Czy wiesz, że moich krewniaków – dzikie myszy można spotkać na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy? A moi kuzyni – dzikie myszoskoczki zamieszkują stepy, sawanny, pustynie Azji i Afryki?

Udomowione i oswojone w starożytnych Chinach myszy do Europy trafiły w połowie XIX wieku. Najczęściej hodowane w domach myszoskoczki mongolskie, po raz pierwszy rozmnożone zostały w Japonii, skąd przez USA dotarły na Stary Kontynent. Największą przyjemnością jest obserwowanie zachowania tych gryzoni w grupie. Myszy i myszoskoczki hodowane pojedynczo stają się apatyczne i smutne. Jeśli nie chcemy dochować się potomstwa najlepiej zdecydować się na osobniki tej samej płci; w przypadku myszy lepiej dogadują się samiczki, a w przypadku myszoskoczków – samce. Podstawową dietę, złożoną z ziaren, należy uzupełniać warzywami, owocami, trawami, zielonkami i ziołami. Myszki, jak i niektóre myszoskoczki, nie pogardzą białkiem zwierzęcym – odrobiną sera, jajka czy mięsa.     

MUST HAVE czyli NIEZBĘDNIK MYSZEK i MYSZOSKOCZKÓW

DO MIESZKANIA
KLATKA, wyłożona ściółką, wyposażona w miseczki, poidełko, domek, tunele, drabinki, KOŁOWROTKI Z PEŁNYMI ŚCIANAMI, aby ogonki gryzoni nie zaplatały się w ruchome szczebelki oraz dla myszoskoczków w pojemnik na PIASEK DO KĄPIELI PYŁOWEJ


DO JEDZENIA

NESTOR PROPONUJE

COŚ NA CO DZIEŃ – podstawowe POKARMY z linii COMPLETE oraz bardziej wyrafinowane z linii PREMIUM – HAPPY BY NATURE.  
COŚ DLA CIAŁA i ZABAWY – KOLBY, czyli pokarm, który zmienia się w zabawę w poszukiwanie smakołyków i przyczynia się do ścierania odrastających siekaczy i pazurków. Warto buszować wśród kolb w kilkunastu smakach z serii CLASSIC, które można znaleźć w różnorodnych opakowaniach od 2 do 12 szt. Można również  sięgnąć po kolby PROFESSIONAL z wyraźnie dominującym jednym składnikiem, mającym walory zdrowotne, wspomagającym dobrą kondycję  zwierząt.
COŚ NA PRZEKĄSKĘ – SNAKI, w 100% naturalne i zdrowe przekąski, będące prawdziwą kulinarną ucztą.
COŚ NA DESER – DROPSY, czyli smakołyki-niespodzianki.
COŚ DLA  ZDROWIA – wszystko, co może wspomóc prawidłowe funkcjonowanie organizmu zwierzaka: WAPNO w kostkach, SÓL w pastylkach, WITAMINY, ODŻYWKI oraz nowość – ŻYWNOŚĆ FUNKCJONALNA.

MYSZKA i MYSZOSKOCZEK CHĘTNIE WYPRÓBUJĄ


KOLBY CLASSIC Z SEZAMEM


KOLBY PROFESSIONAL Z PŁATKAMI OWSIANYMI

KOLBY 3w1 - 3 RODZAJE W JEDNYM OPAKOWANIU

POKARM DLA MYSZOSKOCZKÓW I MYSZY Z RYŻEM, BANANAMI I PESTKAMI DYNI

SNAKI - CHLEB ŚWIĘTOJAŃSKI

WIĘCEJ PROPOZYCJI W ZAKŁADCE PRODUKTY

 

 

 

 

 

 

 

 

SZCZURY

JESTEM SZCZUREM
Czy wiesz, że moi przodkowie, wywodzący się z Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, skolonizowali towarzysząc człowiekowi wszystkie kontynenty prócz Antarktydy?

Początki hodowli szczurów datują się na pierwszą połowę XIX wieku. Gdy okazało się, że szczury są idealnymi zwierzętami do badań, z krzyżówki szczura śniadego i wędrownego powstał gatunek szczura laboratoryjnego, który z instytutów naukowych trafił do prywatnych domów, jako ulubieniec wielu rodzin. Szczury, obok delfinów, słoni, małp i psów, uważane są za najinteligentniejsze ze zwierząt. Szybko i chętnie uczą się, błyskawicznie oswajają i przyzwyczajają do opiekuna. Są bardzo towarzyskie i ruchliwe. Swoją toaletą zajmują się same, nie trzeba ich kąpać, ani szczotkować. Żyją około 4 lat. Jedzą mało, ale często. Zawsze powinny mieć dostęp nie tylko do wody, ale i do pokarmu. Dietę podstawową, czyli mieszanki ziaren, należy uzupełniać świeżymi lub suszonymi warzywami i owocami oraz białkiem zwierzęcym – jajkami, białym serem, odrobiną chudego mięsa.

MUST HAVE czyli NIEZBĘDNIK SZCZURÓW

DO MIESZKANIA
KLATKA, wyłożona ściółką,  wyposażona w miseczki, poidełko, domek-kryjówkę, drabinki, półki, pochylnie, mini-równoważnie, toaletę.

DO JEDZENIA
NESTOR PROPONUJE


COŚ NA CO DZIEŃ
– podstawowe POKARMY z linii COMPLETE oraz bardziej wyrafinowane z linii PREMIUM – HAPPY BY NATURE.  
COŚ DLA CIAŁA i ZABAWY – KOLBY, czyli pokarm, który zmienia się w zabawę w poszukiwanie smakołyków i przyczynia się do ścierania odrastających siekaczy i pazurków. Warto buszować wśród kolb w kilkunastu smakach z serii CLASSIC, które można znaleźć w różnorodnych opakowaniach od 2 do 12 sztuk.  Można również  sięgnąć po kolby PROFESSIONAL z wyraźnie dominującym jednym składnikiem, mającym walory zdrowotne, wspomagającym dobrą kondycję  zwierząt.
COŚ NA PRZEKĄSKĘ – SNAKI, w 100% naturalne i zdrowe przekąski, będące prawdziwą kulinarną ucztą.
COŚ NA DESER – DROPSY, czyli smakołyki-niespodzianki.
COŚ DLA  ZDROWIA – wszystko, co może wspomóc prawidłowe funkcjonowanie organizmu zwierzaka: WAPNO w kostkach, SÓL w pastylkach, WITAMINY, ODŻYWKI oraz nowość – ŻYWNOŚĆ FUNKCJONALNA.

SZCZUR CHĘTNIE WYPRÓBUJE

KOLBY PROFESSIONAL Z ORZECHAMI ZIEMNYMI

KOLBY CLASSIC Z CHLEBEM ŚWIĘTOJAŃSKIM

POKARM PREMIUM HAPPY BY NATURE Z MAKARONEM, BURAKAMI I MARCHEWKĄ

SNAKI - BANANY

ODŻYWKĘ MULTIVIT


WIĘCEJ PROPOZYCJI W ZAKŁADCE PRODUKTY
 

 

SZYNSZYLE

JESTEM SZYNSZYLĄ
Czy wiesz, że moi niestety już nieliczni dzicy krewniacy, wpisani do czerwonej księgi gatunków zagrożonych, nadal zamieszkują w stadach andyjskie zbocza?

Pierwsze próby hodowli szynszyli podjęto w połowie XIX wieku; na szerszą skalę udało się to dopiero na początku XX-wieku, niestety ze względu na wspaniałe futra. Na szczęście z czasem doceniono charakter szynszyli, które również stały się zwierzątkami domowymi. Te pełne energii gryzonie żyją do 20 lat, w środowisku naturalnym zażywając codziennych kąpieli w pyle wulkanicznym i zajadając się suchymi częściami roślin, trawami, ziołami, gałązkami krzewów. Dieta szynszyli opiera się na paszach objętościowych, jak siano, uzupełnianych gałązkami drzew owocowych, suszonymi owocami np. dzikiej róży, tarniny czy głogu. Należy również podawać mieszanki treściwe, odrobinę zielonek i niewielką ilość smakołyków.

MUST HAVE czyli NIEZBĘDNIK SZYNSZYLI

DO MIESZKANIA
KLATKA, wyłożona ściółką, wyposażona w miseczki, poidełko, domek-kryjówkę, półki wypoczynkowe, paśnik na SIANO oraz w pojemnik na PIASEK DO KĄPIELI.

DO JEDZENIA
NESTOR PROPONUJE


COŚ NA CO DZIEŃ – podstawowe POKARMY z linii COMPLETE oraz bardziej wyrafinowane z linii PREMIUM i PREMIUM PLUS.  
COŚ DLA CIAŁA i ZABAWY – KOLBY, czyli pokarm, który zmienia się w zabawę w poszukiwanie smakołyków. Wybór jest ogromny, zarówno jeśli chodzi o smaki (kilkadziesiąt do wyboru), jak i sposób pakowania (od 2 do 12 sztuk). Można buszować wśród kolb z serii CLASSIC, której tradycja sięga 1990 roku, serii PREMIUM jak HAPPY BY NATURE czy serii PROFESSIONAL i absolutnej nowości serii PLUS FUNCTIONAL FOOD, która łączy zalety kolb z prozdrowotnym wpływem żywności funkcjonalnej.
COŚ NA PRZEKĄSKĘ – SNAKI, w 100% naturalne i zdrowe przekąski, będące prawdziwą kulinarną ucztą.
COŚ NA DESER – DROPSY, czyli smakołyki-niespodzianki, podawane szynszylom w niewielkich ilościach,
COŚ DLA  ZDROWIA – wszystko, co może wspomóc prawidłowe funkcjonowanie organizmu zwierzaka: WAPNO w kostkach, SÓL w pastylkach, WITAMINY, ODŻYWKI oraz nowość – ŻYWNOŚĆ FUNKCJONALNA.

SZYNSZYLA CHĘTNIE WYPRÓBUJE


KOLBY PREMIUM HAPPY BY NATURE Z TARNINĄ, POMARAŃCZĄ I MNISZKIEM LEKARSKIM

KOLBY PLUS FUNTIONAL FOOD Z OSTROPESTEM PLAMISTYM

POKARM PREMIUM PLUS FUNNY DLA SZYNSZYLI

POKARM PREMIUM MULTI-TASTE Z KOLBĄ GRATIS

ŻYWNOŚĆ FUKCJONALNĄ - OSTROPEST PLAMISTYWIĘCEJ PROPOZYCJI W ZAKŁADCE PRODUKTY 

 

 

ŚWINKI MORSKIE

JESTEM ŚWINKĄ MORSKĄ

Czy wiesz, że moi dzicy przodkowie, zamieszkujący zbocza Andów  zostali udomowieni jeszcze w czasach prekolumbijskich?

Świnki morskie, znane również jako kawie domowe, do Europy dotarły prawdopodobnie około 1580 roku drogą morską i do tego wydarzenia nawiązuje nazwa nadana temu gatunkowi gryzoni w języku polskim. Są zwierzętami bardzo towarzyskimi, idealnymi dla większych dzieci, łatwo się oswajają, nie gryzą, rozpoznają swoich opiekunów i uczą się reagowania na imię. Nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych, jak np. kąpieli; jedynie odmiany długowłose należy regularnie czesać. Dieta świnek musi być bogata w błonnik (siano) i witaminę C. Żyją przeciętnie 8 lat.

MUST HAVE czyli NIEZBĘDNIK ŚWINEK MORSKICH


DO MIESZKANIA
KLATKA, wyłożona ściółką, wyposażona w miseczki, poidełko, domek-kryjówkę, hamak oraz drabinkę na SIANO.

DO JEDZENIA
NESTOR PROPONUJE


COŚ NA CO DZIEŃ – podstawowe POKARMY z linii COMPLETE oraz bardziej wyrafinowane z linii PREMIUM i PREMIUM PLUS.  
COŚ DLA CIAŁA i ZABAWY – KOLBY, czyli pokarm, który zmienia się w zabawę w poszukiwanie smakołyków. Wybór jest ogromny, zarówno jeśli chodzi o smaki (kilkadziesiąt do wyboru), jak i sposób pakowania (od 2 do 12 sztuk). Można buszować wśród kolb z serii CLASSIC, której tradycja sięga 1990 roku, serii PREMIUM jak HAPPY BY NATURE, serii PREMIUM PLUS – FUNNY czy serii PROFESSIONAL i absolutnej nowości serii PLUS FUNCTIONAL FOOD, która łączy zalety kolb z prozdrowotnym wpływem żywności funkcjonalnej.
COŚ NA PRZEKĄSKĘ – SNAKI, w 100% naturalne i zdrowe przekąski, będące prawdziwą kulinarną ucztą.
COŚ NA DESER – DROPSY, czyli smakołyki-niespodzianki, podawane świnkom w niewielkich ilościach,
COŚ DLA  ZDROWIA – wszystko, co może wspomóc prawidłowe funkcjonowanie organizmu zwierzaka: WAPNO w kostkach, SÓL w pastylkach, WITAMINY, ODŻYWKI oraz nowość – ŻYWNOŚĆ FUNKCJONALNA.

ŚWINKA MORSKA CHĘTNIE WYPRÓBUJE

KOLBY PLUS FUNTIONAL FOOD Z OSTROPESTEM PLAMISTYM

KOLBY PREMIUM HAPPY BY NATURE Z PORZECZKĄ, POMARAŃCZĄ I MARCHEWKĄ


KOLBY DLA ŚWINEK MORSKICH JUNIORÓW

POKARM PREMIUM PLUS FUNNY DLA ŚWINEK MORSKICH

SNAKI - PŁATKI GROCHUWIĘCEJ PROPOZYCJI W ZAKŁADCE PRODUKTY
arrow up